English

A do dalësh në protestë? Flet Andi Bushati

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

A e bindin analistin Andi Bushati çështjet për të cilat lufton opozita?  Kjo ishte pyetja që i drejtoi Erla Mëhilli në studion e “Now” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Analisti deklaroi se nuk do të jetë në shesh më 12 nëntor.

“Unë nuk dal kurrë në manifestime sepse ose do bësh vëzhguesin, ose do bësh pjesmarrësin. Unë me ata gazetarë që duhet të jenë edhe protagonistë, edhe analizojnë mbrapa nuk shkon,” – u shpreh Bushati.

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi tregoi në “Now me Erla Mëhillin” çfarë pritet të ndodhë në protestën e 12 nëntorit.

Sipas saj me këtë situatë ekonomike dhe kaq pak njerëz sa kanë ngelur në Shqipëri është fitore e madhe të dëgjosh njerëz që thonë “po, do dal në protestë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?