A do të jetë në protestën e 6 dhjetorit? Flet Ilir Meta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në protestën e thirrur nga kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha më 6 dhjetor.

Në një deklaratë pas homazheve të bëra në “Varrezat e Dëshmorëve” me rastin e 78-vjetorit të çlirimit, Meta u shpreh se dhjetori është muaji i demokracisë dhe Europës.

“Ju e dini që nëntori për ne shqiptarët është muaji i pavarësisë, i çlirimit dhe i lirisë. Ju e dini që dhjetori, po kështu për të gjithë shqiptarët e ndershëm, patriot, edhe liridashës, është muaji i demorkacisdë, është edhe muaji i Europës.

- Advertisement -

Padiskutim që më 6 dhjetor, ne do të jemi të gjithë për të brohoritur edhe një herë tjetër se do ta bëjmë Shqipërinë si e gjithë Europa. Një vend të lirë, ku t’i jepet fund njëherë e përgjithmonë kapjes së shtetit dhe njëkohësisht instalimit të mafias në pushtet”, theksoi Meta.

Partia Demokratike do të organizojë një protestë më 6 dhjetor, në të njëjtën ditë kur në Tiranë do të zhvillohet Samiti BE-Ballkani Perëndimor.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

TË FUNDIT

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×