A e keni takuar Charles McGonigal? Përgjigjet Ministri i Mbrojtjes

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi u pyet gjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë nga deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinant Xhaferraj, nëse e kishte takuar personalisht ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal.

Peleshi, në përgjigjen e tij, tha se nuk e ka takuar; por dhe nëse do ta bënte, nuk do të përbënte ndonjë lajm.

Pjesë nga debati:

- Advertisement -

Deputeti Ferdinant Xhaferraj: E keni takuar ndonjëherë McGonigal, ju apo drejtori i policisë?

Ministri Niko Peleshi: Po s’u përgjigja, do duket sikur kemi ndonjë gjë për të fshehur.

Xhaferraj: Kur vjen një zyrtar i lartë i FBI takon kreun e SHISH, drejtorin e Policisë, kreun e SPAK, ai nuk takon vetëm kryeministrin, prandaj ju pyeta.

Niko Peleshi: E para nuk e përcaktoj dot unë hapësirën se ku duhet të diskutoni ju. Unë jam këtu për të dhënë llogari dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve. Mund të bëni edhe pyetje jashtë temës. Unë këtu kam ardhur si Ministër i Mbrojtjes, ndaj na u drejto në pozicionin për të cilin jemi thirrur.

Jo nuk e kam takuar, nuk e di drejtori; por dhe po ta kisha takuar, nuk besoj se nuk përbën ndonjë lloji lajmi, pasi ne kur takojmë dikë nuk mund të shtiem fall dhe të parashikojmë që në të ardhmen nuk do kenë asnjë akuzë nga vendi i tyre.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×