A i tregoi pse e goditi Berishën? Flet avokati i Gert Shehut

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati i 31-vjeçarit Gert Shehu ka folur në lidhje me ngjarjen e ndodhur më 6 dhjetor, ku u sulmua kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Pas përfundimit të seancës gjyqësore, avokati Ervis Lila u pyet nga gazetarët nëse Shehu i ka treguar arsyen se përse ai goditi Berishën.

Lila u shpreh se Shehu flet me fragmente dhe bën deklarime të ndryshme.

- Advertisement -

Ndër të tjera, avokati nënvizoi se duhet bëri akti i epskertimit në mënyrë të zgjeruar.

“Ai bën fragmente fragmente, deklarime të ndryshme. Nuk pata komunikim që të krijoj, pse u bë. Më shumë jemi të përqëndruar në këtë pjesë, te akti i ekspertimit, për tëc aktuar, që të dimë thëniet e tij, se sa janë për bazë. Jo, edhe aty në seancë ia kërkuam prokurorit, por jemi përqëndruar te akti i ekspertimit.

Nuk pati asnjë lloj të pjesës së dinamikës, vetëm tha që u bë goditja, fakti i njohur, por pjesa e shkakur pse u bë kërkon hetime. Personi vazhdon në Spitalin e Traumës, atë do ta përcaktojnë mjekët sa ka dhe si i ka këto dëmtime. Akti i ekspertimit psikiatrik do të jetë shumë përcaktues, ne e kemi kërkuar të zgjeruar, të përfshihen edhe profesorë të tjerë, ajo do përcaktonte të gjitha shkakun”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×