Cilat janë pistat e prokurorisë për sulmin ndaj Sali Berishës?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kur kanë kaluar 3 dtë nga sulmi ndaj kryedemokratit Sali Berisha gjatë protestës së 6 dhjetorit, prokuroria ende nuk ka një pistë konkrete për hetimet.

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raporton se policia dhe prokuroria kanë administruar telefonin e 31-vjeçarit Gert Shehu, të cilin ai nuk e kishte me vete kur sulmoi Berishën.

“Në fakt, është ende herët për të folur për pista. Policia dhe prokuroria kanë administruar telefonin e 31-vjeçarit, të cilin ai nuk e kishte me vete, por i është gjetur në banesë. Bëhet fjalë për një telefon të tipit Altcatel, i cili pritet t’i nënshtrohet një ekspertimi për të parë se me kë ka komunikuar gjatë ditëve të fundit 31-vjeçari.

- Advertisement -

Po ashtu është kërkuar që të merren në pyetje edhe persona të cilët kanë njohje apo shoqëri me të, për të kuptuar më shumë se çfarë ka bërë gjatë ditëve të fundit 31-vjeçari pasi dyshimet mund të jenë, që edhe pse ka informacione se vuan nga probleme të shëndetit mendor, ka dyshime që mund të jetë ndikuar apo  nxitur. Janë hetime komplekse, nuk dihet nëse prokuroria ka marrë të dhëna se çfarë ka bërë gjatë ditëve të fundit 31-vjeçari”, theksoi Ferhati.

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

TË FUNDIT

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

Berisha: Rama korruptoi McGonigal-in, donte të qeveriste pa opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama korruptoi ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, pasi donte që të qeveriste vendin pa...

Norvegjia do të blejë 54 tanke “Leopard” nga Gjermania

Norvegjia do të blejë 54 tanke të reja" Leopard 2" të prodhimit gjerman për ushtrinë e saj dhe do të ketë një opsion për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×