Mjeku i Gert Shehut: Në gusht e rekomandova në urgjencën e psikiatrisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi sot Sali Berishën me grusht në fytyrë tha se prej vitit 2018 kujdesej për kurimin e tij.

Sadik Lala tregoi në një intervistë për Euronews Albania se diagnoza klinike e tij është çrregullimi psikotik. Mjeku sqaroi se ka disa lloj nëndiagnozash, duke nisur nga i shkurtri, që mund të ndodhë njëherë, mund të ketë forma të përsëritura dhe pastaj më e rënda është skizofrenia.

Lala tha se pacienti i tij kishte të dhëna për dhunë dhe në gusht të këtij viti e kishte rekomanduar në urgjencën e psikiatrisë. Nga aty, ai shtoi se janë kolegët që e shohin gjendjen dhe zgjedhin ta mbajnë derisa gjendja të rikuperohet.

- Advertisement -

Lala u shpreh se në atë kohë, Gerti ka marrë ndihmën e parë , i janë bërë ndryshime në terapi dhe është dërguar në shtëpi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRI| Vritet me thikë në mes të rrugës 33-vjeçari shqiptar në Itali

Një i ri shqiptar është vrarë me thikë nga një bashkëkombës i tij mbrëmjen e së mërkurës në Calcinato, Itali. Mediat italianë bëjnë me dije...

Tensionet në Veri dhe dhunimi i KFOR-it, Stoltenberg reagon nga samiti i NATO-s

NATO-ja është e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë, për të qetësuar dhunën në veriun e këtij vendi, të banuar me...

Borrell nga Moldavisë: Po pres takim me Vuçiçin, dhuna s’është rruga e duhur

Shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, foli për tensionet në veri të Kosovës gjatë hyrjes në Samitin e liderëve Evropianë që...

TË FUNDIT

EMRI| Vritet me thikë në mes të rrugës 33-vjeçari shqiptar në Itali

Një i ri shqiptar është vrarë me thikë nga një bashkëkombës i tij mbrëmjen e së mërkurës në Calcinato, Itali. Mediat italianë bëjnë me dije...

Tensionet në Veri dhe dhunimi i KFOR-it, Stoltenberg reagon nga samiti i NATO-s

NATO-ja është e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë, për të qetësuar dhunën në veriun e këtij vendi, të banuar me...

Borrell nga Moldavisë: Po pres takim me Vuçiçin, dhuna s’është rruga e duhur

Shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, foli për tensionet në veri të Kosovës gjatë hyrjes në Samitin e liderëve Evropianë që...

Mbahet seanca në GJKKO për Fredi Belerin, kryebashkiaku i Himarës kërkon lirinë

Prej orës 10 në Gjykatën e Posaçme të Apelit po zhvillohet seanca për ankimin e masës së sigurisë Arrest me burg për Fredi Belerin...

S’i pagoi gjobën mijëra euro, zbardhet motivi pse i ‘forti’ hodhi në erë fasonerinë

Shtetasit italian, pronarit të fasonerisë që iu vu tritol më 25 maj, i ishte vendosur një gjobë prej 100 mijë eurosh nga Edmond Arapi,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×