Ekskluzive| Raporti i Gert Shehut, mjeku: E kam lëshuar se kishte një problem ligjor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi sot Sali Berishën me grusht në fytyrë tha se i vinte keq për ngjarjen dhe se i uronte të shkuara kreut të Partisë Demokratike.

Sadik Lala sqaroi për Euronews Albania se raporti shëndetësor i cili u bë publik është autentik dhe i lëshuar nga vetë ai. Sipas tij familjarët e Gertit e kanë kërkuar pasi ky i fundit ka pasur një problem ligjor, për të cilin Lala nuk ishte në dijeni se për çfarë bëhej fjalë konkretisht.

“Dokumenti është autentik me numër regjistri. Është lehtësisht i verifikueshëm,” – u shpreh mjeku.

- Advertisement -

Ai tha se nuk e kuptonte si ky raport ka rënë në dorë të medias, kur është për përdorim vetëm nga policia.

Ndër të tjera Sadik Lala, shtoi se ishte i sëmurë dhe do të kthehej në zyrë të nesërmen pikërisht për të verifikuar të dhënat e pacientit të tij.

Gert Shehu kurohej me mjekun Lala që prej vitit 2018, por edhe më herët kishte qenë në kontakt me mjekë të tjerë për probleme të shëndetit mendor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

TË FUNDIT

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

Berisha: Rama korruptoi McGonigal-in, donte të qeveriste pa opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama korruptoi ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, pasi donte që të qeveriste vendin pa...

Norvegjia do të blejë 54 tanke “Leopard” nga Gjermania

Norvegjia do të blejë 54 tanke të reja" Leopard 2" të prodhimit gjerman për ushtrinë e saj dhe do të ketë një opsion për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×