English

A mund të kërkojë Rama arrestimin e Sali Berishës? Flet Andi Bushati

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati thotë se aktualisht, kryeministri Edi Rama nuk synon arrestimin e kryedemokratit, Sali Berisha.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Bushati nënvizoi se Partia Demokratike e Sali Berishës, nuk e rrezikon pushtetin e Ramës.

“Për momentin jo. Mund ta synojë vetëm për një gjë, nëse do i shkojë deri në fund trajektores të frikësimit, që në fakt e ka nisur. Këto shembjet e pallateve për mediat që dikur lëpiheshin, pastaj kritikonin Edi Ramën sipas orekseve, janë doza e frikësimit të atyre që kritikojnë ,mund të eskalojë dhe të shtohet.

Por për momentin, me mënyrën se si ka ngritur sistemin, Sali Berisha dhe PD-ja e Berishës nuk rrezikon pushtetin e Ramës. Pra, e ka të pamundur ta sfidojë me votë pushtetin e Ramës. Nga pikëpamja politike, nuk i duhet ky arrestim”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?