English

AAK fiton Gjakovën, Ardian Gjini rikonfirmohet në detyrë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Komunën e Gjakovës ka arritur që të fitojë garën në balotazh.

- Advertisement -

Pas numërimit të votave, Ardian Gjini fitoi me 56.06% duke e bërë të pamundur përmbysjen.

Kandidatja e Vetëvendosjes, Mimoza Kusari Lila mori në këtë duel 43.94% të votave.

Mimoza Kusari Lila në përfundim të procesit të numërimit tha se ka pasur përballë një koalicion të bashkuar opozitar duke pranua humbjen.

Gjini, i cili mban postin e zv.kryetarit të AAK-së rikonfirmohet si kryetar komune pasi ishte në këtë post edhe katër vitet e kaluara.

AAK e drejtuar nga Ramush Haradinaj në balotash kryeson dhe në dy komuna të tjera, Rahovec dhe Klinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×