English

Abazoviç: Në Malin e Zi është bërë shumë në luftën kundër grupeve kriminale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se në vend është punuar shumë në luftën kundër grupeve kriminale.

- Advertisement -

Sipas tij, disa prej këtyre grupeve, sidomos në Kotorr, përbëjnë rrezikshmëri të lartë, shkran RTCG.

Ai tha se Lëvizja Qytetare URA i ka arritur të gjitha synimet e saj politike dhe synimi i tyre parësor është që shteti të mos drejtohet më nga mafia.

“Goditja kryesore që i dhamë mafies ishte më 30 gusht dhe tani, në zgjedhjet lokale, DPS-ja dhe partnerët e saj u mundën në shumicën e qyteteve të Malit të Zi. Nëse keni ndjekur fushatën politike në vendin tonë, keni qenë dëshmitarë se lufta kryesore u luftua mes URA dhe DPS.

Pas kësaj, DPS u mund politikisht, dhe URA është aty ku ishte më parë. Pra, vetëm në Podgoricë kemi humbur një pjesë të votave, madje në qytetet e tjera jemi shpërblyer nga qytetarët. Jam i lumtur për këtë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×