English

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i cili ishte në detyrë, për të eleminuar opozitën.

- Advertisement -

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Shehaj u shpreh se mjafton ky fakt që Rama të japë dorëheqjen.

“Çfarë del nga hetimi që ka bërë FBI-ja? Del që kryeministri i Shqipërisë ka përdorur agjentin e FBI-së, në detyrë, për të sulmuar dhe për të eleminuar opozitën. Agjenti shqiptar mori informacion nga zyra e kryeministrit.

Praktikisht, kryeministri ka përdorur një zyrtar të lartë të FBI-së, fshehurazi, për të eleminuar opozitën. Në një vend demokratik, mjafton kaq që kryeministri të japë dorëheqjen, e jo më të japë llogari në parlament”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×