English

Aksident në autostradën Lushnje-Fier, përplasen dy makina, njëra përfundon në kanal

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aksident në autostradën Lushnje Fier në afërsi të kryqëzimit të Pushimit të Shoferit.

- Advertisement -

Dy mjete janë përplasur në një manovër të gabuar parakalimit. Automjeti tip Dacia me targa, ku njëri prej tyre ka përfunduar në kanal.

Nga përplasja ka pasur dëme materiale ndërsa drejtuesi i Benzit dhe udhëtarët e tij janë në gjendje të mirë jashtë rrezikut për jetën.

Policia në vendngjarje po punon për disiplinimin e trafikut dhe po dokumenton ngjarjen.

Aksidenti ka shkaktuar radhë të gjata në autostradë duke qenë se lëvizja drejt Fierit e jugut ka pasur një numër të konsiderueshëm automjetesh.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?