English

Aksident në Lushnjë| Përplasen 2 automjete, 2 persona dërgohen me urgjencë në spital

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:20 të mbrëmjes së kësaj të marte në fshatin Qerret i Vjetër, në Lushnjë.

- Advertisement -

Si pasojë e përplasjes së një automjeti tip “Toyota”, me një mjet tip “Volkswagen”, mbetën të lënduar drejtuesi dhe pasagjeri në këtë të fundit.

Ata u dërguan në spital ku po marrin kujdesin e nevojshëm mjekësor.

Grupi hetimor dhe policia ndodhen në vendmgjarje dhe po punojnë për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Lushnjë/Informacion paraprak

Rreth orës 20:20, në fshatin Qerret i Vjetër, automjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin B. Q., 53 vjeç, është përplasur me automjetin tip “Toyota” me drejtues shtetasin I. B.

Si pasojë e përplasje, është dëmtuar drejtuesi i automjetit tip “Volkswagen” dhe pasagjeri në këtë mjet, shtetasi D. K., 43 vjeç, të cilët ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×