English

Aksident në Pogradec, përplasen keq dy automjete, 3 të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy mjete janë përplasur fort me njëra-tjetrën e për pasojë janë plagosur 3 persona mbrëmjen e të martës.

- Advertisement -

Të plagosurit u transportuan në spital ndërsa policia mbërriti në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave, dyshohet që shkak të ketë qenë shpejtësia e lartë.

Të plagosurit një i ri 22 vjeçar dhe 2 vajza 25 vjeçare këto të fundit kanë qenë në të njëjtin mjet.

Njoftimi i policisë:

Më datë 29.08.2023, rreth orës 22:05, në aksin rrugor “Pogradec-Tushemisht”, automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin E. Xh., është përplasur me automjetin tip “Benz”, me drejtuese shtetasen E. M.

Për pasojë janë dëmtuar dy drejtuesit e automjeteve dhe pasagjerja e automjetit tip “Benz”, shtetasja M. D., të cilët u transportuan për ndihmë mjekësore në spitalin e Pogradecit, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×