Aktivistja: Këlliçi nuk futet në garë për të fituar, por për t’u rritur politikisht

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivistja Rezarta Çaushaj e ftuar në Euronews Albania tha se Belind Këlliçi nuk po futet në zgjedhje me synimin për të fituar, por për të rritur profilin e tij publik.

Ajo shtoi se nëse do donte vërtet Belindi të fitonte zgjedhjet përgatitjet do i kishte filluar që prej 4 vitesh, pasi tashmë është shumë vonë për të. Ajo është mbështetur në këtë analizë në faktin se kryeqyteti deri më tani ka qenë bastion i majtë, ndaj përgatitjet duhet të kishin filluar shumë më herët.

“Kandidati i partisë kryesore të opozitës normalisht duhet të futej në garë për të fituar. Ashtu siç e shikoj unë ai nuk është futur në garë për të fituar, por për të rritur profilin e tij publik. Në këtë rast e ka të lehtë të bëjë edhe premtime të cilat nuk janë të realizueshme, siç janë premtimi i transportit falas.

- Advertisement -

Të paktën në mënyrën se si ai do ta realizojë. Strategjia e fushatës së tij, ai deri në këto momente nuk ka një plan, ndërkohë kryeqyteti është një bastion i majtë fushata e tij do duhej të kishte nisur katër vite me parë, jo gjashtë muaj më parë, jo një vit më parë, nëse do donte të kishte shanse për të fituar. Është vonë zoti Këlliçi për të fituar Bashkinë në Tiranë”,-tha për Euronews Albania aktivistja Rezarta Çaushaj.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×