Aktivistja me lot në sy: Të moshuarit ngrohen me bidona me ujë të nxehtë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të moshuarit dhe personat më aftësi ndryshe shprehen për emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se bonusi i ofruar nga qeveria prej 3 mijë lekësh është i pamjaftueshëm në këtë kohë kur çmimet janë rritur.

Mira Pirdeni, aktiviste moshimi u shpreh se të moshuarit ndodhen në vështirësi ekonomike.

“Askush në botë nuk mund të mbahet me pensionin nëse nuk ke mbështetje të tjera. Duhet të kenë mbështetje nga pushteti lokal”, u shpreh ajo.

- Advertisement -

Më lot në sy znj. Pirdeni tha se ka parë të moshuara të cilët nuk kanë me çfarë të ngrohen dhe marrin bidona më ujë të ngrohtë që i vendosin në këmbë.

“Jo 30 mijë lekë as 300 mijë sikur të japë, nuk e përballojnë dot shpenzimet. Kam dhimbje në shpirt kur kujtoj që zonja të moshuara marrin bidona për të ngrohur këmbët. Të punosh një jetë të tërë për të t’u ngrohur me bidona”, tha ajo e përlotur.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

TË FUNDIT

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

“Gjyq i turpshëm”, Trump në përballjen e parë në procesin që rrezikon pronat e tij

Ish-Presideti Donald Trump sulmoi ashpër prokuroren e përgjithshme të Nju Jorkut dhe gjykatësin e çështjes civile ndaj tij, ndërsa u hap seanca e parë...

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×