English

Aktori i njohur francez përballet me akuza për sulm seksual nga 13 gra

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori Gerard Depardieu është akuzuar për sulme seksuale ose ngacmime nga 13 gra, sipas një hetimi nga uebsajti francez i lajmeve Mediapart.

- Advertisement -

Gratë pretendojnë se ylli i përqafoi, i futi duart në të brendshme dhe bëri komente të turpshme, tha faqja.

Incidentet dyshohet se kanë ndodhur gjatë dy dekadave të fundit në filma dhe televizione ose në vende publike.

Një avokat i Depardieu, 74 vjeç, tha se ai “mohon zyrtarisht të gjitha akuzat që mund të bien nën ligjin penal”.

Aktori i nominuar për Oscar dhe Bafta është i njohur për filmat duke përfshirë Jean de Florette, Green Card dhe Cyrano de Bergerac.

Akuzat vijnë dy vjet pasi ai u vu nën hetim penal për përdhunim, të cilin ai e ka mohuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×