Alibeaj mbledh Kryesinë e PD-së, kush janë deputetët surprizë që iu bashkuan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike, e përfaqësuar nga “grupimi Alibeaj” ka mbledhur Kryesinë këtë të hënë në ambientet e një hoteli në kryeqytet.

Kjo lëvizje e Alibeaj, vjen pas vendimit të gjykatës së Apelit për të rikthyer çështjen e vulës së PD-së në Shkallën e Parë.

Në një prononcim për mediat, Alibeaj tha se pas mbledhjes së Kryesisë dhe Kolegjit të Kryeatrëve, do të ketë një deklaratë për mediat ku do të sqarohen dhe vendimet e marra.

- Advertisement -

“Pas mbledhjes së Kryesisë dhe Kolegjit të Kryetarëve që do të jetë më vonë. Do të jetë një mbledhje e gjatë dhe do të kemi një prononcim për media. Do ta merrmi vesh më pas”, tha Alibeaj.

Gazetari i Euronews Ardit Hoxha, zbardhi listën e plotë të deputetëve që janë në mbledhjen e Kryesisë së PD-së.

“Në fakt ne kemi një listë të deputetëve që kanë hyrë në mbledhje deri në këto momente, Po fillojmë me dy emrat surprizë të cilët janë deputetët Xhelal Mziu dhe Bledion Nallbati, të cilët së fundmi janë afruar me ish-kryeministrin Berisha. Pas hyrjes në mbledhje deputeti Mziu ka dalë menjëherë prej saj”, tha Hoxha.

Lista e deputetëve në mbledhjen e Kryesisë të “grupimit Alibeaj”:

Flutura Açka

Merita Bakiu

Lefter Gështenja

Selaudin Jakupllari

Jorida Tabaku

Gazment Bardhi

Enkelejd Alibeaj

Arbi Agalliu

Andia Ulliri

Flamur Hoxha

Eralda Bano

Zheni Gjergji

Ramadan Lika

Kreshnik Çollaku

Saimir Koreshi

Dhurata Çupi

Bledion Nallbati

Dashnor Sula

 

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Shkodër /Informacion paraprak Rreth orës 16:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonaal Shkodër, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi A. Z., 59 vjeç, banues në fshatin...

“T’i vënë gishtin kokës”, Rama: Nëse PS ndalon, progresi në rrezik serioz

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të PS tha se qëllimi i forcës politike që ai drejton është të garantojë progres...

“Kaluam 3 kriza”, Rama: Po mos të ishte për PS-në do ishim kthyer në vitin 1997

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se Shqipëria kaloi 3 furtuna, tërmetin, pandeminë dhe krizën e çmimeve...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Shkodër /Informacion paraprak Rreth orës 16:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonaal Shkodër, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi A. Z., 59 vjeç, banues në fshatin...

“T’i vënë gishtin kokës”, Rama: Nëse PS ndalon, progresi në rrezik serioz

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të PS tha se qëllimi i forcës politike që ai drejton është të garantojë progres...

“Kaluam 3 kriza”, Rama: Po mos të ishte për PS-në do ishim kthyer në vitin 1997

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se Shqipëria kaloi 3 furtuna, tërmetin, pandeminë dhe krizën e çmimeve...

“1/3 e grave, probleme pas lindjes”- Studimi i “The Lancet”: 17 % bien në depresion

Çdo vit, 1 / 3 treta e grave apo afro 40 milion nëna në botë përjetojnë një problem shëndetësor të shkaktuar nga lindja. Studimi i...

Atletët rusë dhe bjellorusë do të marrin pjesë në Olimpiadën e Parisit si neutralë

Atletët rusë dhe bjellorusë, të cilët kualifikohen për të garuar në sportet e tyre për Lojërat Olimpike Parisi 2024, do të mund të marrin...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×