Alibeaj zbulon në mbledhjen e Kryesisë 3 objektivat e PD: Të dalim me një kandidat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enkelejd Alibeaj deklaroi në mbledhjen e kryesisë së grupit të PD-së se fokusi kryesor i veprimtarisë së tyre politike do të jenë zgjedhjet vendore të 14 majit.

Në mënyrë që, sipas Alibeajt, të nderojnë Partinë Demokratike dhe t’i japin fytyrë opozitës, duhen marrë disa vendime.

Konkretisht:

- Advertisement -

1-Në lidhje me kandidatët për këshilltarë bashkiakë:

Duhet të fillojnë menjëherë  nga puna duke ftuar demokratët dhe intelektualët  rreth saj  të shprehin interesin për të qenë pjesë e listës së këshilltarëve të PD-së në bashkitë respektive.

2- Në lidhje  me kandidatët për kryetarë  të bashkive;

Propozoj hapjen në princip ndaj gjithë prurjeve në fjalë, në mënyrë eksplicite ndaj kandidatëve demokratë të  primareve gjithashtu, me synim daljen me kandidatë unik.

3-Në lidhje me aleancat;

PD merr përsipër ti prijë ndërtimit të  një Aleance sa me të gjerë të mundshme të gjithë partive të qendrës së djathtë, me synim maksimizimin e votave të një të djathtë plurale

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

TË FUNDIT

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

“Gjyq i turpshëm”, Trump në përballjen e parë në procesin që rrezikon pronat e tij

Ish-Presideti Donald Trump sulmoi ashpër prokuroren e përgjithshme të Nju Jorkut dhe gjykatësin e çështjes civile ndaj tij, ndërsa u hap seanca e parë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×