Aludimi i gazetarit: Yuri Kim po pengon ardhjen e ambasadorit tjetër në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Robert Papa thotë se një tjetër ambasador amerikan është nominuar për të shërbyer në Shqipëri, pasi Yuri Kim-it i ka mbaruar mandati.

Në një intervistë për Euronews Albania, Papa u shpreh se dëgjesa e tij është bllokuar në senat dhe sipas tij, Kim mund të ketë ndikuar.

Papa nënvizoi se Kim nuk ka çfarë të japë më në vendin tonë pas 3 vitesh.

- Advertisement -

“Problem tjetër kemi tani. Është nominuar një ambasador i ri. Unë e njoh personalisht. Është bllokuar dëgjesa e tij për aprovim në senat. Pra, si gazetar, kam të drejtë të spekuloj që Yuri Kim, me lidhjet që ka me si shefe e Blinkenit, ka ndërhyrë deri këtu. Në momentin që ai kalon aprovimin, ajo nuk paguhet më si ambasadore.

Ajo nuk ka çfarë të arrijë më pas 3 vitesh. Mandati ka mbaruar në janar. Ajo është ambasadorje në ikje, sepse është nominuar tjetri, por është bllokuar në senat”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

TË FUNDIT

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×