Analisti: Serbia kërkon Republika Srpska në Kosovë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Nexhmedin Spahiu tha se është e rëndësishme të arrihet një dakordësi mes Kosovës dhe Serbisë, edhe pse Kurti dhe Vuçiç kanë deklaruar se nuk janë afër një vendimmarrje të tillë.

“Në bazë të deklaratave të kryeministrit Kurti dhe presidentit Vuçiç, të paktën ashtu deklarojnë, që nuk janë gjërat afër për t’u përmbyllur me një nënshkrim, kështu që mund të presim nëse përafrohen, që edhe të ketë nënshkrim, por këtu duhet të caktohet pazari konkret,” – u shpreh Spahiu.

Sipas tij, Serbia kërkon modelin Republika Srpska në Kosovë dhe përafrimi i qëndrimeve shumë të ndryshme mes Kurtit dhe Vuçiç mund të bëhet vetëm me trysni shumë të lartë nga ndërkombëtarët.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kemi sfida”, Kushi: Do të ndërtojmë dhe tre stadiume, përfitimet që sjellin

Ditën e sotme  janë nderuar 7 sportistët e talentuar shqiptarë, kampionë bote dhe Europe të cilët kanë përfaqësuar Shqipërinë me dinjitet të lartë në...

Zbardhet lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për këshilltarë në Tiranë

Është zbardhur lista e kandidatëve për këshilltarë bashkiak në Tiranë, nga ana e Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn. Lista e Partisë Demokratike...

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

TË FUNDIT

“Kemi sfida”, Kushi: Do të ndërtojmë dhe tre stadiume, përfitimet që sjellin

Ditën e sotme  janë nderuar 7 sportistët e talentuar shqiptarë, kampionë bote dhe Europe të cilët kanë përfaqësuar Shqipërinë me dinjitet të lartë në...

Zbardhet lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për këshilltarë në Tiranë

Është zbardhur lista e kandidatëve për këshilltarë bashkiak në Tiranë, nga ana e Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn. Lista e Partisë Demokratike...

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

Trump: Nëse zgjidhem president, brenda 24 orëve mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump është shfaqur shumë optimist , duke deklaruar në një rrjet amerikan se mund t'i japë fund luftës së Putinit në Ukrainë...

Turistët e huaj shpenzime rekord në Shqipëri, shifrat për 2022-shin

Turistët që erdhën nga jashtë kanë harxhuar më shumë para në vendin tonë se shqiptarët që pushuan në vend të huaj. Në vitin 2022,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×