English

GLOBAL WEEKEND/RAZIELA MYSLIMAJ

GLOBAL WEEKEND/RAZIELA MYSLIMAJ

“Elon Musk ka frikë”, eksperti i IT: Ja përse nuk përballet dot me Zuckerberg

Eksperti i It, Besmir Semanaj ishte këtë të martë i ftuar në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth “përplasjes në kafaz”...

Si do të shpëtojë Maqedonia e Veriut nga kriza? Gazetari zbulon skenarët

Xhelal Neziri, gazetar në Maqedoninë e Veriut ishte këtë të mërkurë i ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania ku mes të tjerave...

Unioni i Transportit tha se do reduktonte urbanët/ Kontrollori: Ja si është situata

Estref Agalliu, kontrollor i transportit publik në Tiranë tha në një intervistë për Euronews Albania, se pavarësisht se Unioni i Transportit Publik në Tiranë...

A do të sanksionohet Serbia? Arifi: Goditjen më të rendë ia dha SHBA-ja

Analisti Dritëro Arifi, është shprehur se duhet të caktohet data e zgjedhjeve në Veri të Kosovës. I ftuar në Euronews Albania ai nënvizoi se SHBA...

“Draft i Ramës, gafë politike” / Ramabaja: E pritshme nga një kryeministër artist

Analisti Sadri Ramabaja komentoi draftin e kreut të qeverisë Edi Rama për asociacionin në Kosovë, që e dërgoi në Francë dhe Gjermani pak javë...

Protesta e studentëve / Zv.Rektorja e Mjekësisë: Bojkoti, jo rruga e drejtë…

Zv.Rektorja e Mjekësisë Anyla Bulo tha se bojkoti i studentëve të mjekësisë nuk është rruga e duhur që ata duhet të ndjekin për pretendimet...

Çështja “Ahmetaj”, Çipa: Në planin moral dhe politik Rama ka përgjegjësi

Gazetari Aleksandër Çipa, komentoi aferën e inceneratorëve dhe kërkesën e SPAK për arrestimin e ish-ministrit Arben Ahmetaj. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi...

Spahiu: Në kohën e Enver Hoxhës një polic i Krujës bënte zap 4 qytete tjera

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Krujë, ku të afërm...

Spahiu: Nëse sherri i Krujës nuk do ishte me video, s’do shkarkohej askush

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Krujë, ku të afërm...