English

A do të sanksionohet Serbia? Arifi: Goditjen më të rendë ia dha SHBA-ja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Dritëro Arifi, është shprehur se duhet të caktohet data e zgjedhjeve në Veri të Kosovës.

- Advertisement -

I ftuar në Euronews Albania ai nënvizoi se SHBA ka goditur më shumë Serbinë se Kosovën, duke nënvizuar sanksionet që Amerika i ka vendosur Aleksandër Vulin.

“Duhet të caktohet data e zgjedhjeve dhe atëherë do të ketë një koordinim të të dyja palëve, palës serbe dhe palës kosovare. Serbia është sanksionuar por ne nuk po duam ta shohim. SHBA ka goditur më shumë Serbinë sesa Kosovën. Sanksionet ndaj Vulin nuk goditën vetëm personin por dhe institucucioni më i rëndësishëm që ka një shtet. Kosova duhet t’i përfundojë punët. Ne duhet të veprojmë shpejtë dhe t’i zgjidhim punët. Nëse pala serbe nuk merr pjesë në zgjedhje atëherë presioni shkon te pala serbe e jo te pala kosovare”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?