English

Apeli i dha vulën Berishës, vjen reagimi i parë nga grupimi i Bashës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edvin Kulluri, Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në grupimin e Lulzim Bashës, ka komentuar në studion e Euronews Albania vendimin e gjykatës për dhënien e siglës së PD Sali Berishës.

- Advertisement -

Kulluri tha se vendimet e gjykatave respektohen, ndërkohë që deklaroi qartë se nuk do t’i bashkohet Partisë Demokratike të ish-kryeministrit Berisha.

Ai shtoi se 104 mijë vota që mori PD në vitin 2023, ishin vota kundër Berishës dhe modelit të tij dhe nuk do të kthehen më aty.

“Unë vetë i kam të qarta bindjet e mia konservatore. Unë me Sali Berishën kryetar partie dhe me këtë mënyrë si funksionon atje dhe me Sali Berishën kandidat për kryeministër, që është i humbur që pa nisur, nuk mund të bashkohem. Nëse ndryshojnë rrethanat për të cilat unë kam qenë kritik në vijimësi ndaj Bashës dhe Berishës dhe ndaj Rithemelimit, nga ky pozicion që jam unë nuk bashkohem me askënd. Unë nuk menodoj se nëse bashkohem unë, në një bashkim të paprinciptë nuk i jap ndonjë gjë vendit, aq më pak vetes, sepse burri përpara se të dalë në punë duhet të ruajë fytyrën. Ato 104 mijë vota, të cilat mund të jenë dhe më shumë, Rithemelimi duhet t’i harrojë pasi ishte votë kundër Berishës dhe modelit të tij, kam thënë që ajo votë nuk ishte votë e Lulzim Bashës”, tha Kulluri.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?