English

Apeli lë në fuqi vendimin për masat e sigurisë ndaj Berishës dhe Malltezit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjyqtarja Ilirjana Olldashi vendosi të lërë në fuqi masat e sigurisë për Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin.

- Advertisement -

Seanca e sotme e zhvilluar në Apelin e Posaçëm ishte për informacionin 2 mujor.

SPAK kërkonte që Berisha të qëndronte në masën e sigurimit arrest në shtëpi ndërkohë që avokatët kërkonin ndryshim mase.

“Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues monokratik të përbërë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, sot më 18.06.2024, shpalli vendimin mbi çështjen penale nr. 130 akti, datë 11.06.2024 regjistrimi, regjistruar mbi ankimin e personave nën hetim/ankues S.B. dhe J.M., me objekt: “Ankim ndaj vendimit nr. 245 akti, datë 21.05.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (me objekt: Informacion dymujor në kuadër të procedimit penal)”, dhe vendosi: Miratimin e vendimit nr. 245 akti, datë 21.05.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar”, thuhet në vendimin e Apelit.

Ish-kryeministri Sali Berisha prej datës 30 dhjetor 2023 mbahet në arrest shtëpie. Ai është vënë “në arrest shtëpie” pasi nuk zbatoi masën e detyrim paraqitjes.

Sali Berisha dhe dhëndri i tij Jamarbër Malltezi janë persona nën hetim në lidhje me çështjen e privatizimit të ish-kompleksit sportiv “Partizani”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?