Arben Meçe: S’ka asnjë provë, Rama nuk ka lobuar në dëm të opozitës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Arben Meçe thotë se deri më tani, nuk ka prova që e implikojnë kryeministrin Edi Rama, për lobime në dëm të opozitës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Meçe u shpreh se fakt është që Lulzim Basha u financua me paratë e rusëve.

“Nuk ka lobim në dëm të opozitës shqiptare. Ka informacion mbi një financim rus ndaj një partie, kjo është tjetër gjë. Lobimi në dëm të një partie opozitare, është një tjetër gjë. Mos i ngatërroni gjërat.

- Advertisement -

Nëse ajo pagesë që është bërë nga burimet ruse, cënon një parti këtu, ajo parti duhet të mbajë përgjegjësi. Është fakt që Muzini ka financuar me burime ruse partinë e Bashës. Ta përgënjeshtrojë këtë fakt”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama publikon videon me aktivistët e PS: S’keni parë gjë akoma

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj akuzave të opozitës se PS po përdor një aplikacion të quajtur “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike në “like-t”...

Bislimi fajëson Brukselin për moszbatimin e Marrëveshjes së Energjisë

“Një pjesë bukur të madhe të fajit për moszbatimin e Marrëveshjes e ka vet Brukseli... që kanë dërguar sinjale të gabueshme të Elektroseveri...

Momentet dramatike kur 8-vjeçari nxirret nga rrënojat dhe ribashkohet me nënën e tij

Një seri fotosh dramatike tregojnë 8-vjeçarin Yigit Çakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay, Turqi, 52 orë pas tërmetit...

TË FUNDIT

Rama publikon videon me aktivistët e PS: S’keni parë gjë akoma

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj akuzave të opozitës se PS po përdor një aplikacion të quajtur “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike në “like-t”...

Bislimi fajëson Brukselin për moszbatimin e Marrëveshjes së Energjisë

“Një pjesë bukur të madhe të fajit për moszbatimin e Marrëveshjes e ka vet Brukseli... që kanë dërguar sinjale të gabueshme të Elektroseveri...

Momentet dramatike kur 8-vjeçari nxirret nga rrënojat dhe ribashkohet me nënën e tij

Një seri fotosh dramatike tregojnë 8-vjeçarin Yigit Çakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay, Turqi, 52 orë pas tërmetit...

Pamje rrëqethëse nga rrënojat, vajza e vogël mban foshnjën në duar dhe kërkon ndihmë

Një tjetër video rrëqethëse është publikuar në rrjet nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë. Nga pamjet e filmuara në rrënoja, shihet një vajzë...

LeBron James rekord absolut, shënon historinë në NBA

LeBron James  shënon historinë duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA duke kaluar rekordin e gjatë të Kareem...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×