“SHBA nuk ia përton askujt”, Rama: S’kam lidhje me hetimin e ish-zyrtarit të FBI

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat pas mbledhjes me drejtuesit e PS në qarqe mohoi çdo lloj lidhjeje mes tij dhe çështjes së hetuar nga Departamenti i Drejtësisë në SHBA për ish-zyrtarin e FBI.

I pyetur nga gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu, Rama i cilësoi zhurmë akuzat ndaj tij, teksa theksoi se kjo çështje është hetuar nga drejtësia amerikane, e cila sipas kryeministrit, nëse do të kishte hetim ndaj tij do të kishte folur.

“Kjo është një çështje e hetuar nga drejtësia amerikane, që nuk nxjerr vendime për vrasje pa autor apo vrasje nga pakujdesia kur vrasjet bëhen nga dritaret e institucioneve shtetërore dhe nuk ia përton askujt. Në rastin konkret, ka zero akuzë dhe zero lidhje mes çështjes që diskutohet dhe meje apo qeverisë shqiptare”, tha Rama.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rritet bilanci tragjik në Siri dhe Turqi, shkon mbi 11 mijë numri i viktimave

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë ka arritur në të paktën 11,104, sipas autoriteteve. Ne Turqi, numri i të...

Aplikacioni “Aktivisti”, Meta: Krim zgjedhor, po detyrohet administrata për “like”

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka akuzuar Partinë Socialiste se po përdor aplikacionin “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike në “like-t” dhe...

Kërkesa e PS për përjashtimin e deputetëve të PD, Salianji bën deklaratën e fortë

Deputeti i PD-së Ervin Salianji është shprehur se kërkesa për përjashtimin e deputetëve të opozitës është bërë nga 7 deputetë që nuk flasin kurrë. Në...

TË FUNDIT

Rritet bilanci tragjik në Siri dhe Turqi, shkon mbi 11 mijë numri i viktimave

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë ka arritur në të paktën 11,104, sipas autoriteteve. Ne Turqi, numri i të...

Aplikacioni “Aktivisti”, Meta: Krim zgjedhor, po detyrohet administrata për “like”

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka akuzuar Partinë Socialiste se po përdor aplikacionin “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike në “like-t” dhe...

Kërkesa e PS për përjashtimin e deputetëve të PD, Salianji bën deklaratën e fortë

Deputeti i PD-së Ervin Salianji është shprehur se kërkesa për përjashtimin e deputetëve të opozitës është bërë nga 7 deputetë që nuk flasin kurrë. Në...

“Po kontrollojnë like-t”/ PS për akuzat për “Aktivistin”: Do t’i ndjekim ligjërisht

Sekretari për Digjitalizimin në Partisë Socialiste, Etjen Xhafa, iu përgjigj këtë të mërkurë akuzave të opozitës se PS po përdor një aplikacion të quajtur...

A po e heton SPAK Edi Ramën? Poli Hoxha tregon pistat e hetimit

Gazetari Poli Hoxha tha se SPAK ka çeduar në punën që po bën. Në një intervistë për Euronews Albania, Hoxha referuar çështjes McGonigal tha se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×