Arenc Çela emërohet drejtues i komanduar i Prokurorisë Tiranë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka emëruar Arenc Çelajn si drejtues i komanduar të Prokurorisë Tiranë.

Vendimi u mor në mbledhjen e sotme të KLP-së, pas shkarkimit një ditë më parë të Elisabeta Imerajt nga KPA.

Më pas do të hapet gara për zgjedhjen e drejtuesit te ri të kësaj prokurorie.

- Advertisement -

Komisioneri publik kishte kërkuar më herët shkarkimin nga detyra të Elisabeta Imerajt, bazuar në rekomandimin e vëzhguesve të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

Sipas komisionerit, Imeraj ka probleme në të 3 komponentët e vlerësimit, pasurinë, pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin.

Në një reagim për mediat menjëherë pas vendimit, Elisabeta Imeraj e cilësoi vendimi e KPA për shkarkimin e saj si të paligjshëm dhe të bazuar në letra anonime.

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Ricchi e Poveri” koncert në Vlorë

"Ricchi e Poveri", grupi i famshëm i muzikës italiane të viteve ‘80 do të performojnë në Vlore. Hitet e njohura të grupit italian do...

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

TË FUNDIT

“Ricchi e Poveri” koncert në Vlorë

"Ricchi e Poveri", grupi i famshëm i muzikës italiane të viteve ‘80 do të performojnë në Vlore. Hitet e njohura të grupit italian do...

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×