English

Euronews Now me Thimi Samarxhiun

Euronews Now me Thimi Samarxhiun do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut. Aktualiteti politik dhe debatet e nxehta që ofrohen janë pjesa thelbësore e ditës. Krimi në vend dhe ekonomia gjithashtu kanë një hapësirë të dedikuar si një nga shtyllat kryesore të këtij orari, pa lënë pas sportin dhe showbizz qe i japin ngjyra ditës dhe programit.

Euronews Now me Thimi Samarxhiun

“Të pathënat” e SPAK, Lala: Pse Beqaj në burg për fondet e BE e jo për Sterilizimin

Gazetarja Klodiana Lala ishte e ftuar këtë të enjte në Euronews Albania, ku zbuloi detaje të reja në lidhje me dosjen në ngarkim të...

Si do i zbusë raportet Shqipëri-Greqi? Plani që ka Vangjel Tavo për Himarën

Kandidati i Partisë Socialistë për bashkinë Himarë, Vangjel Tavo tha në një intervistë për Euronews Albania se në bashkinë e Himarës ai do të...

“Franca po shkon drejt…”- Ish-ambasadori: U votua kundër një rreziku nga e djathta

Ylljet Aliçka, ish-ambasador i Shqipërisë në Francë, në një lidhje për “Euronews Albania” ka analizuar rezultatin e zgjedhjeve në Francë, ku ekstremi i djathtë...

Si do të mbrohet Ilir Beqaj? Avokati: E vështirë! Ka pasuri të pajustifikuara…

Avokati Redi Ramaj ishte këtë të premte i ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania, ku tha se do të jetë shumë e...

A ka lënë amanet Ismail Kadare? Përgjigjet miku i tij

Profesor Sadik Bejko e cilësoi një humbje të madhe për kombin vdekjen e shkrimtarit të madh Ismail Kadare. Në një intervistë për Euronews Albania ai...

“BE po blen armë nga Izraeli”, paralajmërimi i profesorit: Po rritet ekstremizmi!

Yehuda Hamovitz, profesor nga Izraeli analizoi në një intervistë për Euronews Albania se luftën e përgjakshme që po ndodh në Rripin e Gazës. Ai u...

Po zhvasin shumë të mëdha, Ndoi: Ja si të dalloni “kriminelët” kompjuterikë

Dy ditë më parë, kryeministri Edi Rama iu drejtua qytetarëve me një apel, që të bëjnë kujdes nga një lojë mashtruese me kompjuterë që...

I shënoi gol Spanjës në 1993, Sokol Kushta: Ja çfarë gabimesh nuk duhet të bëjmë sot

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Sokol Kushta, i cili i shënoi gol Spanjës në vitin 1993, në një lidhje për Euronews Albania, ka treguar disa...

Përballja me Spanjën| Ish-futbollisti: Kush duhet në sulm për një ndeshje ‘agresive’

Ish-futbollisti Andrea Marko ka bërë një analizë të Kombëtares shqiptare, para ndeshjes që pritet të zhvillojë me Spanjën. Marko tha në një lidhje për “Euronews...