Argjentina në finale, sot Franca përballet me Marokun

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Argjentina është finalistja e parë e kupës së botës që zhvillohet në Katar, pas fitores 3-0 ndaj Kroacisë. Skuadra e Lionel Skalonit dominoi plotësisht ndaj kundërshtarit, ndërkohë kroatët e patën të pamundur të reagojnë.

Të besuarit e Daliç shfaqën shenja lodhje, gjë që u shfrytëzua maksimalisht nga kunëdrshtari, i cili gjeti golin me Messin në minutën e 34’. 5 minuta më vonë, pakujdesia në mbrojtjen e kroatëve, i dha mundësinë Alvarezit të dyfishonte rezultatin.

Në pjesën e dytë ishte sërish Alvarez që vulosi fitoren 3-0, pas një asisti fantastik nga kapiteni Messi, duke e dërguar në rrjetë.

- Advertisement -

Albiçelestët do të njohin sot në mbrëmje kundërshtarin e tyre, ku do të jetë njëri prej Francës apo Marokut. Ndeshja zhvillohet në Al Bajat Stedium, teksa të dyja skuadrat vijnë me mungesa. Gjelat e drejtuar nga Deshomp shihen favoritë, teksa në anën tjetër Maroku premton se do të jetë një kockë e fortë, për fakti nse ka eleminuar Belgjikën, Spanjën dhe Portugalinë.

Ndeshja do të gjykohet nga meksikani Ramos, teksa në këtë impiant modern priten më tepër se 70 mijë të pranishëm.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

TË FUNDIT

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

Tensionet në Veri, Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherazi dhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim ministrin e...

Turizëm kulturor në Durrës, vizitorët e huaj të interesuar për historinë e qytetit

Pushimet në Durrës nuk kanë më sezon! Ndonëse dita e fundit e shtatorit, kudo nëpër qytet gjen turistë. Shumica prej tyre e vizitojnë Shqipërinë për...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×