English

Arian Çani debat me Abilekajn: Si do ta heqin qafe Kurtin si Ali Pashë Tepelenën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarët Enton Abilekaj dhe Arjan Çani kanë diskutuar situatën në Veri të Kosovës dhe rolin e kreut të qeverisë Edi Rama.

- Advertisement -

Çani tha se Rama e di mirë lojën dhe sipas tij ky i fundit do të përfitojë nga situata në Kosovë.

Më tej, ai theksoi se e gjithë loja këtu është se si të ‘heqin qafe’ Albin Kurtin.

Pjesë nga biseda

Çani: Rama që  e di lojën mirë, patjetër që kërkon të marrë benefite nga situata në Kosovë. Lojtari i besuar në BP sot që bën lojën e tyre që ka popullin e vet të nënshtruar në këtë vend. Në Kosovë se kanë Pasha Kurtin ndryshe nga këtu. Loja këtu është si do e heqin Kurtin qafe.

Abilekaj: Ka pashallarë por ka dhe Ali Pashë Tepelena, ka dhe Mehmet Ali.

Çani: Ti e di si përdundoi Ali Pash Tepelena.

Abilekaj: E di si qeverisi dhe Mehmet Aliu.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?