English

Arian Çani revoltohet me deputetët e PD: Duhet përleshje, s’jeni seriozë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arian Çani tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se aksioni opozitar lë për të dëshiruar.

- Advertisement -

Sipas tij deputetët e Partisë Demokratike nuk janë seriozë dhe duhet përleshje për t’i treguar mazhorancës se kanë përballë kundërshtarë të vërtetë.

“Në politikë ndonjëherë ka disa kode të pashkruara, dihet kush është shumicë, dihet kush është pakicë, jepi të drejtën shumicën. Pra, unë i bëj thirrje Ramës të lejojë opozitën të bëjë komisione, është e vetmja mënyrë. Ramsi është e vetmja mënyrë që nëse do të shfryjë pak valvulat e inatit, minimalisht duhet të lejojë komisionet hetimore që deputetët e opozitës të ndihen sikur kanë diçka në dorë, t’i bëjë të ëndërrojnë pak,” – u shpreh Çani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×