English

Arrestohet në Kosovë ish-sulmuesi i Partizanit, në kërkim nga policia shqiptare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-sulmuesi i Partizanit, Theofilus Solomon, është arrestuar të dielën nga Policia e Kosovës.

- Advertisement -

Futbollisti i cili aktulisht aktivizohet për Dukagjinin e Klinës ishte shpallur në kërkim nga policia shqiptare për ushtrim dhune ndaj ish-të dashurës së tij.

Në momentin që ndodhi incidenti, ndaj Solomon u caktua masa e sigurisë “Detyrim paraqitje”.

Mos respektimi i kësaj mase sigurie bëri që ndaj tij të kërkohej arrestimi.

Lajmi është konfirmuar nga Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë së Kosovës, në një prononcim të dhënë për mediat vendase.

“Mund t’iu konfirmoj se një person, shtetas i huaj, i kërkuar nga Interpoli, konkretisht nga Republika e Shqipërisë, është arrestuar nga Policia e Kosovës dhe është dërguar në mbajtje për procedura të mëtejme sipas ligjeve në fuqi të Republikës së Kosovës”, ka thënë zëdhënësi Hoxha.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?