English

Autori, çmimi apo përmbajtja, si e zgjedhin shqiptarët librin që blejnë?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqiptarët e zgjedhin librin nga përmbajtja dhe autori.

- Advertisement -

Të pyetur nga Barometri se cili është faktori që ndikon në përzgjedhjen e një libri, mes alternativave “përmbajtja, kopertina, çmimi, volumi, autori apo shtëpia botuese”, shumica e tyre, 73 përqind, zgjedhin përmbajtjen si faktor kryesor.

Rreth 50 përqind kanë autorin shumë të rëndësishëm për të zgjedhur një libër dhe shumë e vogël është përqindja e atyre që vendosin apo ndikohen nga kopertina, çmimi, numri i faqeve apo shtëpia botuese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?