English

Avokati: Arben Ahmetaj rrezikon 10-12 vjet burg, ka vepra penale të rënda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Arbër Hoxha, u shpreh se ish-ministri Arben Ahmetaj, për të cilin SPAK ka kërkuar arrest me burg, përballet me vepra penale të rënda.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se nëse shpallet fajtor për korrupsion pasiv dënohet nga 2-8 vite burg.

Ndërsa nëse shpallet fajtor për pastrimin e produkteve ai mund të dënohet deri në 15 burg.

“Nëse Ahmetaj do të gjendet fajtor, për dy veprat  penale, pra për pastrimin e produkteve , dënohet nga 7-15 vite burg, si dhe korrupsioni pasiv  për funksionarët e lartë që parashikon nga 2-8 burg, dhe fshehja e të ardhurave  që parashikon nga 30 ditë deri në 3 vite burg”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?