Avokati Lapaj: Kush janë më të korruptuarit në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Adriatik Lapaj u shpreh në “Now me Erla Mëhillin” se elita në Shqipëri është e shitur, duke përjashtuar një pjesë.

“Akademikë që nuk flasin një herë për të drejtën sepse duhet që mbesa të punojë në ambasadë në filan shtet dhe të marrë një rrogë që të bëjë doktoraturën, doktorë që nuk flasin të drejtën për mungesën e ilaçeve në spitalet shqiptare sepse duan që të bëjnë korrupsion dhe të trashin llogaritë e tyre, gazetarë që nuk e thonë të vërtetën sepse duan që të marrin një tender në kundërshtim me ligjin, avokatë që nuk ndihen sepse duan të bëjnë sekserin lartë e poshtë nga mëngjesi në darkë gjykatave dhe prokurorive të kësaj Republike. E kush presim ne ta ndryshojë? Fermeri në fushë, blegtori në mal, ai që qëp këpucët? Nuk e bëjnë dot ata, janë profesione të nderuara, iu puth duart nga mëngjesi në darkë  unë atyre, por nuk e bëjnë dot ata,” – deklaroi Lapaj.

 

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

TË FUNDIT

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

Kurti nuk tërhiqet: Kosova nuk do të lejojë struktura paralele në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi këtë të enjte se kryetarët e komunave të zgjedhur në veri të Kosovës do të vijojnë të ushtrojnë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×