English

Babë e bir në Formula 1

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kur vetëm pak ditë na ndajnë nga starti i sezonit të ri në botërorin e ri, pritshmëritë rriten gjithnjë e më shumë. Pilotë dhe konstruktorë kanë objektivat e tyre sezonalë jo vetëm përballë njëri-tjetrit por edhe në familje. Po po, në familje. Kjo sepse në 73 vitet e shkuara Formula 1 ka parë binomet baba e bir në pilotimin e makinave më të shpejta. Pa humbur kohë ju njohim me ta:

- Advertisement -

Michael Schumacher (Ferrari) – Mick Schumacher (Haas)

Jos Verstappen (Benetton, Simtek, Footwork, Tyrrell, Stewart, Arrows and Minardi) – Max Verstappen (Red Bull)

Keke Rosberg (Theodore, ATS, Wolf, Fittipaldi, Williams, McLaren) – Nico Rosberg (Williams, Mercedes)

Gilles Villeneuve (Mc Laren, Ferrari) – Jaques Villeneuve (Williams, BAR, Renault, Sauber, BMW Sauber)

Graham Hill (Lotus, BRM, Brabham, Hill) – Damon Hill (Brabham, Williams, Arrows, Jordan)

Nelson Piquet (Ensign, McLaren-private), Brabham, Williams, Lotus, Benetton) – Nelson Jr. Piquet (Renault)

Satoru Nakajima (Lotus, Tyrell) – Kazuki Nakajima (Williams)

Jan Magnussen (McLaren, Stewart) – Kevin Magnussen (Haas-Ferrari)

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×