Balla: Sali Berisha duhet të mësohet të vijë në SPAK

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha duke dalë nga SPAK se Sali Berisha duhet të mësohet të vijë në institucionin në fjalë.

“Është një vepër penale e cila duhet ndëshkuar. Edhe me Bashën e kam fituar gjyqin për shpifje, kam fituar dhe do ta fitoj edhe me Berishën. Thirrja ime sot nga Gyykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është që Berisha duhet të mësohet të vijë për çështje që e kemi thirrur ne, por më së shumti për për çështje që e kanë thirrur shqiptarët. Shqiptarët e kanë thirrur për plot çështje ndër to 21 Janari, Gërdeci, privatizimi i OSSH, privatizimi i kompleksit Partizani, një privatizim i turpshëm. Saliu duhet të bëhet gati që të jetë një klient i përhershëm këtu. Kam bërë padi për disa akuza të paqena në Kuvendin e Shqipërisë”, tha Balla.

Taulant Balla ka paditur në GJKKO Berishën pasi në një seancë plenare në Kuvend, Sali Berisha e ka akuzuar Ballën për vrasjen e Ravik Gurrës.

- Advertisement -

Ravik Gurra

Ravik Gurra njihet si avokati i Emiljano Shullazit.

Gurra ka mbrojtur edhe dy vëllezërit Hysa, Agron dhe Kujtim Hysa, pronarët e firmës “Vëllezërit Hysa”, të cilët ndodhen në burg të akuzuar për abuzime me vlerë rreth 500 milionë lekë në ndërtimin e rrugës Elbasan-Gjinar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

TË FUNDIT

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×