English

Basha krah Kurtit pas votimit për Kosovën në KiE: Duke ndarë gëzimin e arritjes!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar një fotografi me kryeministrin Albin Kurti, pas votimit pro anëtarësimit të Kosovës në KiE.

- Advertisement -

Përmes një reagimi krah fotos, Basha shkruan se po ndajnë me Kurtin gëzimin e kësaj arritjeje të madhe për Kosovën.

Ai shkruan gjithashtu se tani e gjithë energjia është te hapi tjetër, i cili pritet që t’i vendosë “vulën” anëtarësimit të Kosovës në KiE.

“Me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti duke ndarë gezimin e kësaj arritje të madhe për Kosovën.

Tani e gjithë energjia tek hapi tjetër që uroj dhe shpresoj në maj t’i vendosë vulën përfundimtare anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës”, shkruan Basha në reagimin e tij.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?