English

BE propozon sanksione kundër Rusisë në emër të Navalnyt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka folur në Bruksel ku po takohen liderët e BE-së.

- Advertisement -

Ai thotë se blloku duhet t’i dërgojë një “mesazh mbështetjeje” opozitës ruse.

Anëtarët pritet të diskutojnë sanksionet e reja kundër Moskës në takimin e sotëm, duke planifikuar t’i vendosin ato deri në dy vjetorin e luftës në Ukrainë.

Borrell propozoi gjithashtu që BE-ja të riemërtojë regjimin e saj të sanksioneve për të drejtat e njeriut, i cili synon individët dhe entitetet përgjegjëse për shkelje të rënda të të drejtave të njeriut, në emrin e të ndjerit Navalny.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×