Behgjet Pacolli: Nëse Xhaka dënohet për fanellën Jashari gjobën e paguaj unë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Biznesmeni Behgjet Pacolli deklaroi se nëse Granit Xhaka dënohet sepse veshi fanellën me mbiemrin Jashari në fund të ndeshjes me Serbinë, atëherë ai vetë personalisht do të paguajë gjobën.

“Nëse emri Jashari shqetëson FIFA-n apo botën dhe Granit Xhaka dënohet se ka mbajtur pas ndeshjes këtë emër të shenjtë, atë gjobë do ta paguaj personalisht unë, në emër të popullit shqiptar,” – shkroi Pacolli në faqen e tij në Facebook.

Biznesmeni tha se lajmin ja kishte bërë me dije dhe futbollistit, ndërsa i uroi fat kombëtares zvicerane në ndeshjen e radhës përballë Portugalisë.

- Advertisement -

Granit Xhaka veshi në fund të ndeshjes Zvicër-Serbi fanellën e shokut të tij Ardon Jashari. Sigurisht, mbiemrit Jashari në fanellë iu vesh një konotacion politik, gjë që futbollisti e mohoi.

Ai u shpreh se fanellën e veshi në respekt të shokut të tij, e sidoqoftë kjo nuk ka shmangur që Xhaka të jetë në qendër të kritikave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Roma dështon në finale, vëmendjen e merr gjesti i Murinjos: Nuk i dua këto medalje

Roma nuk mundi dot ta nginte lart trofeun e Europa League pas humbjes me penallti përballë Seviljas. Koha e rregullt e ndeshjkes përfundoi në baraspeshë,...

Rama takon Vuçiç në Moldavi, zbardhen detaje nga biseda

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka publikuar një foto me kryeministrin Edi Rama në takimin e dytë të Komitetit Politik Europian në Moldavi. I pranishëm ishte...

Ben Andoni: Pse Kurti nuk duhej të kërkonte ndihmë nga Erdogan

Gazetari Ben Andoni tha në një intervistë për Euronews Albania se atributet e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Serbi dhe atributet e presidentes Vjosa...

TË FUNDIT

Roma dështon në finale, vëmendjen e merr gjesti i Murinjos: Nuk i dua këto medalje

Roma nuk mundi dot ta nginte lart trofeun e Europa League pas humbjes me penallti përballë Seviljas. Koha e rregullt e ndeshjkes përfundoi në baraspeshë,...

Rama takon Vuçiç në Moldavi, zbardhen detaje nga biseda

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka publikuar një foto me kryeministrin Edi Rama në takimin e dytë të Komitetit Politik Europian në Moldavi. I pranishëm ishte...

Ben Andoni: Pse Kurti nuk duhej të kërkonte ndihmë nga Erdogan

Gazetari Ben Andoni tha në një intervistë për Euronews Albania se atributet e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Serbi dhe atributet e presidentes Vjosa...

Analisti: Rusia e do Kosovën si një mini Ukrainë

Analisti Seladin Xhezairi tha në një intervistë për Euronews Albania se implikimi i Rusisë përmes Serbisë në Ballkanin Perëndimor synon të krijojë një mini...

Osmani nga Moldavia: Na duhet ndihma e miqve për të luftuar grupet kriminale në Veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, merr pjesë këtë të enjte në Samitin e Liderëve Evropianë në Moldavi. Gjatë një prononcimi të dhënë në nisje të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×