Berisha: Nuk i konsideroj socialistët armiq, vetëm Ramën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka deklaruar se socialistët nuk i konsideron armiq, por vetëm kryeministrin Edi Rama.

Gjatë fjalës së tij me të rinj në Durrës, Berisha tha se Rama është armik i tij sepse nuk i lejon shqiptarët të votojnë.

Berisha u shpreh se pasi shkelmoi votën e shqiptarëve, Rama përzuri votën edhe nga Partia Socialiste.

- Advertisement -

“Unë e kam deklaruar para jush dhe para shqiptarëve më 7 korrik, armik dhe e kam thënë me bindjen më absolute. Është armik sepse nuk lejon shqiptarët të votojnë. Liria votën ka. Nëse nuk ke votën nuk ke lirinë, nëse nuk ke votën nuk ke dinjitetin. Ky faktikisht përzuri votën, pasi shkemoi votën e shqiptarëve, e përzuri nga Partia Socialiste. E shfrytëzoj rastin këtu para jush të siguroj socialistët, nuk i konsideroj ata armiq, jo absolutisht. Konsideroj Edi Ramën, sepse edhe atyre ua hoqi votën”, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×