Berisha për kandidatët e Alibeajt për 14 majin: Janë në emër të Ramës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur në lidhje me kandidaturat e mundshme që deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj mund të prezantojë javën e ardhshme për zgjedhjet e ardhshme lokale të 14 majit 2023.

Në një deklaratë për mediat jashtë ambienteve të Kuvendit, Berisha u shpreh se çdo kandidat i Alibeajt është në emër të kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, Rama kërkon të zhdukë Partinë Demokratike dhe opozitën.

- Advertisement -

“Çdo kandidat që del gjoja, është në emër të Edi Ramës. Kjo është shumë e qartë. Ne e kemi përcaktuar Edi Ramën si armikun një të Partisë Demokratike, si njeriun që kërkon të zhdukë opozitën dhe Partinë Demokratike, por si njeriu që do të marrë veprimet më ndëshkuese për këto veprime. Partia Demokratike është në të drejtën morale dhe kushtetuese të këtij vendi për të qenë opozitë e pavarur’, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shfaqja e Eno Peçit që bën bashkë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë

Exil është baleti me koreografi nga Eno Peçi që bën bashkë në Tiranë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë. Një koreografi që ka...

Vrasje e shpërthime me tritol, detaje për të shumëkërkuarin Bitri që arrestua sot

Eljo (Ervis) Bitri, 35-vjeç lindur dhe banues në Gostimë të Elbasanit është në listën e 14 personave të shpallur në kërkim nga SPAK në...

Çfarë zbuloi hetimi i prokurorisë për sulmin kibernetik? Gazetari jep detajet

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me hetimin e prokurorisë për sulmin kibernetik ndaj sistemeve digjitale të vendit tonë. Ferhati...

TË FUNDIT

Shfaqja e Eno Peçit që bën bashkë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë

Exil është baleti me koreografi nga Eno Peçi që bën bashkë në Tiranë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë. Një koreografi që ka...

Vrasje e shpërthime me tritol, detaje për të shumëkërkuarin Bitri që arrestua sot

Eljo (Ervis) Bitri, 35-vjeç lindur dhe banues në Gostimë të Elbasanit është në listën e 14 personave të shpallur në kërkim nga SPAK në...

Çfarë zbuloi hetimi i prokurorisë për sulmin kibernetik? Gazetari jep detajet

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me hetimin e prokurorisë për sulmin kibernetik ndaj sistemeve digjitale të vendit tonë. Ferhati...

Prençi tregon detaje për protestën, thirrja për Policinë e Shtetit

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se për protestën e 6 dhjetorit do...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Holandë 35-vjeçari nga Elbasani

Eljo (Ervis) Bitri alias Bledar Debrova, 35-vjeç  i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar ditën e sotme në Holandë. Policia e shtetit bën...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×