English

Berisha: Protestuesit janë të gatshëm të hyjnë brenda në Kuvend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se protestuesit janë të gatshëm të hyjnë në ambientet e brendshme të Kuvendit.

- Advertisement -

Në fjalën e tij para gazetarëve pas përfundimit të seancës plenare, Berisha u shpreh se kjo mund të bëhet në mënyrë paqësore.

“Opozita, ja ku e ka popullin. Populli do flasë. Jam shumë i kënaqur dhe janë heronj të vërtetë. Janë të gatshëm të futen në sallë në momentin që do ta konsiderojnë oportune.

Edhe ajo paqësore është, ne jemi paqësore. Mund të futet aty dhe të rrijë aty në grevë urie, për shembull. Të gjitha format janë paqësore”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×