Berisha: Rama mashtroi, gjykata amerikane nuk gënjen kurrë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha mbajti fjalën e tij në seancën maratonë të kësaj të enjteje në Kuvend.

Ai tha se Rama ka korruptuar McGonigal. Sipas kryedemokratit është Rama ai që mashtroi dhe gjykata amerikane nuk gënjen kurrë.

“Edi Rama ka kryer së pari krimin e shëmtuar të rekrutimit me korrupsion të kryeagjentit. Më 9 shtator është takuar me McGonigal në zyrë. Kush ia solli? Duçka juaj. Gënjen ai.Po çfarë është Duçka? Ai është njeriu që Rama e ka pajisur me pasaportë diplomatike, është zëvendësministri i Ramës që shkruante artikuj kundër gjykimit të Hagës për detin e Kinës Jugore, Duçka është njeriu që organizonte sponsorizimin prej qindra e mijëra dollarësh të ekspozitës së Ramës në Hong Kong. Duçka është njeriu që solli McGonigal,” – u shpreh Berisha.

- Advertisement -

Kreu i Partisë Demokratike theksoi se do heqin Ramën dhe do të krijojnë komisionin, i cili siç thotë Berisha është detyrim kushtetues.

Seanca maratonë e kësaj të enjteje pritet të zgjasë gati 24 orë. Do të zhvillohet mocioni me debat për kryeministrin Edi Rama sa i takon çështjes McGonigal.

Grupi parlamentar i PS-së do të ketë 750 minuta në dispozicion ndërsa PD-ja do të ketë 350 minuta.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

TË FUNDIT

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

Britania do t’i sigurojë NATO-s trupa për mbështetjen e Kosovës

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në mënyrë që të mund të ofrojë mbështetje në...

Kush janë të penduarit që zbuluan krimet më të rënda në Shqipëri

Disa banda kriminale në Shqipëri janë zbërthyer falë rrëfimeve të të penduarve të drejtësisë. Emisioni Review në Euronews Albania bëri një bilanc të personave që...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×