Berisha sfidon Ramën: Të përjashtohemi nga parashkrimi i veprave penale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha ka sfiduar kryeministrin Edi Rama, duke deklaruar se është i gatshëm që të kalohet një ligj në parlament që përjashton kryeministrat nga parashkrimi i veprave penale.

Gjatë një konference për mediat nga selia blu, ish-kryeministri Berisha u shpreh se Rama nuk e bën dot këtë, pasi ka frikë nga firmat që ka vendosur për afera të ndryshme, ku përmendi edhe inceneratorët.

“Ke një muaj që merresh me presione të jashtëzakonshme staliniste ndaj drejtësisë, për të hetuar kundërshtarët e tu. Në je burrë dhe ta mban, ja ku po e them para gjithë shqiptarëve, hajde të kalojmë ligjin në parlament, të përjashtojmë kryeministrat nga çdo lloj parashkrimi. Që nesër të kalojmë ligjin në parlament, të ndryshojmë kodin penal. Të vetmit që të përjashtohen nga parashkrimi të jenë kryeministrat. Nuk e bën dot këtë, se ka frikë nga firmat e tij”, tha Berisha.

- Advertisement -

Ai paralajmëroi Ramën që të mos ndryshojë fatet e vendit duke promovuar “Ballkanin e Hapur”, pasi do të përballej me revoltë të fuqishme popullore.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

TË FUNDIT

“Vuçiç i tha popullit se Kurti do dëbojë serbët”, avokati: Në protestë dhe kriminelë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviç ka komentuar situatën në Veri të Kosovës, e cila është përshkallëzuar. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se presidenti...

“Kurti- Vuçiç në një tryezë”, gazetarja: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do...

Gjendet i vdekur në arë 74-vjeçari në Kuçovë

Një 74-vjeçar nga fshati Kozare në qytetin e Kuçovës është gjetur i vdekur në një arë në këtë fshat. Trupi i tij u gjet pa...

Reagon PDK: Kurti po rrezikon raportet me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

Pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës i cili është shprehur se do të mbështesë deri në  fund kryekomunarët e rinj në veri ka reaguar...

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×