Berisha: Si u largua Elisabeta Imeraj për dosjen e nxehtë të FBI dhe sulmi Kim-Basha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Në largimin e Elisabeta Imeraj, 2 njerëz kanë bërë betejën më të pamëshirë, publikisht Lulzim Basha dhe privatisht Yuri Kim me të gjithë potencialin e saj”. Ishte kjo deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berish në “Now me Erla Mëhillin”.

Sipas burimeve të Berishës, kjo betejë për ish-prokuroren e Krimeve të Rënda, Elisabeta Imeraj është bërë sepse ajo bllokoi dosjen e FBI-së.

“E thirri Lulzim Bashën dhe i tha ja ku është dosja. Ajo çfarë mund të them me siguri, është se Lulzim Basha e sulmonte në mënyrën më të egër dhe mirë Lulzim Basha se kjo e ndiqte, ishte në dosje, po Yuri Kim pse ta ndiqte? Yuri Kim sepse kjo ju tha të tjerëve që më ka bllokuar dosjen,” – u shpreh kryedemokrati.

- Advertisement -

Ndiqni emisionin e plotë këtu:

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

TË FUNDIT

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

Berisha: S’i njohim zgjedhjet aty ku janë vjedhur vota, kemi prova

Sali Berisha deklaroi për mediat se kanë provat për krim elektoral në zgjedhjet e 14 majit. Në vazhdën e kësaj Berisha pohoi se rezultatin e...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. Galter i bëri deklaratat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×