delina ibrahimaj

Ibrahimaj paralajmëron qytetarët: Do merrni gjobë nëse gënjeni në Cens

Ministrja Delina Ibrahimaj ka dhënë detaje në lidhje me Censin që do të zhvillohet këtë vit për regjistrimin e banesave dhe...

Debati për censin/ Iljazaj- Ibrahimajt: Ç’punë ka shteti me fenë dhe etninë?

Analisti Ervis Iljazaj ishte i ftuar këtë të hënë në emisionin “Now me Erla Mëhillin” për të folur rreth censusit të...

Mln euro për censin, ministrja Ibrahimi: Kemi blerë tableta, kushton shumë sistemi

Ministrja Delina Ibrahimaj foli në lidhje me censin që do të realizohet këtë vit. Në një intervistë për emisionin “Now” në  Euronews...

A do sjellë pasoja censi? Ministrja Ibrahimi: Ja çfarë do ndodhë…

Ministrja e shtetit për Sipërmarrjen, Delina Ibrahimaj ishte këtë të hënë e ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, në Euronews...

Miratohen ndryshimet në qeveri, Ibrahimaj kalon te Sipërmarrja, Mete te Financat

Delina Ibrahimaj është shkarkuar nga posti i Ministres së Financave me 105 vota pro. Ndërkohë në vend të saj është votuar Ervin...

Zëvendësoi Delina Ibrahimaj, kush është ministri i ri i Financave

Në asamblenë kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Rama prezantoi këtë të hënë ndryshimet në kabinetin qeveritar. Delina Ibrahimaj ministrja e Financave dhe...

Pse po bie euro? Flet ministrja e Financave: Ja zgjidhjet që kemi gjetur

Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj foli në lidhje me zhvlerësimin e euros në vendin tonë. E ftuar në emisionin “Now” në Euronews...

Shfuqizohet Bordi i Transparencës për karburantet

Pas mbledhjes qeverisë Ministrja Delina Ibrahimaj në një komunikim theksoi se sot është marrë vendimi për shfuqizimin e bordit të hidrokarbureve. Brahimaj...

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të...

Rritja e pagave, Ibrahimaj: Synojmë përmirësimin e hierarkisë në administrata

Ministrja e financave Delina Ibrahimaj tha para Kuvendit se është e privilegjuar nga reforma e cila po sjell rritjen e pagave. Në...

Qeveria rrit rrogën e Presidentit, zbulohet paga mujore e kreut të shtetit

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj në një deklaratë për mediat së bashku me kryeministrin Rama tha se është miratuar ligji me...

Ibrahimaj: Inflacioni u ul në 7.9% në nëntor, kemi normat më të ulëta se rajoni e BE

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se në muajin nëntor, inflacioni u ul në 7.9% nga 8.3 që ishte...

“Kush është pronari i shtëpisë së Ibrahimajt”, Bardhi replika me Spiropalin

Me replika dhe debate është shoqëruar seanca plenare e Kuvendit ditën e sotme. Deputeti Gazment Bardhi i është përgjigjur ministres Elisa Spiropali...

Ministrja Ibrahimaj: Lufta Rusi-Ukrainë ndikoi në rritjen e çmimeve

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se lufta mes Rusisë dhe Ukrainës ka ndikur në rritjen e çmimeve në...

Ibrahimaj vizitë në Greqi, fton bizneset greke që të investojnë në Shqipëri

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj zhvilloi një vizitë zyrtare në në Greqi, ku mori pjesë në forumin e biznesit...

SPAK lëshon 11 urdhër-arreste për inceneratorët | 5 zhvillimet kryesore

SPAK lëshon 11 urdhër-arreste për inceneratorët, 5 në pranga Me urdhër të SPAK janë arrestuar 5 persona për inceneratorët, ndërkohë që...