Berisha: Të enjten sërish protestë para Kuvendit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të enjten do të mbahet protesta e radhës e opozitës. Kjo është konfirmuar nga kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Protesta do të zhvillohet para sërish para godinës së Kuvendit, ashtu si ditën e sotme.

Për rreth dy orë, opozita zhvilloi një protestë, e cila u shoqërua me tensione. Pak çaste pas fillimit të saj, disa protestues hodhën tymuese dhe lëndë plasëse në drejtim të forcave të policisë.

- Advertisement -

Madje, protestuestit u përplasën me policinë në përpjekje për të çarë kordonin e formuar.

Edhe seanca plenare u shoqërua me debate dhe tensione, ku kryedemokrati Sali Berisha vijoi me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, në lidhje me skandalin e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndahet nga jeta gjimnasti i njohur korçar, Llazi Pula

Ndahet nga jeta Llazi Pula gjimnasti i cili ka bërë historinë e gjimnastikës korçare dhe asaj shqiptare. Korçari i njohur do ta fillonte sportin...

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...

Bien fitimet e Spotify, kompania suedeze largon nga puna 1500 punonjës

Spotify kompania më e madhe sa i përket shërbimit të transmetimit muzikor ka njoftuar të hënën një reduktim të stafit me "rreth 17%", e thënë ndryshe...

TË FUNDIT

Ndahet nga jeta gjimnasti i njohur korçar, Llazi Pula

Ndahet nga jeta Llazi Pula gjimnasti i cili ka bërë historinë e gjimnastikës korçare dhe asaj shqiptare. Korçari i njohur do ta fillonte sportin...

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...

Bien fitimet e Spotify, kompania suedeze largon nga puna 1500 punonjës

Spotify kompania më e madhe sa i përket shërbimit të transmetimit muzikor ka njoftuar të hënën një reduktim të stafit me "rreth 17%", e thënë ndryshe...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×