Berisha: Trafikantë dhe kuklla pa dinjitet po bllokojnë komisionin hetimor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryatari i Partisë Demokratike Sali Berisha, akuzoi maxhorancën socialiste se po bllokon në mënyrë të jashtëligjshme ngritjen e Komisionit Hetimor për çështjen McGonigal.

Nga protesta e opozitës jashtë parlamentit, Berisha tha se ngritja e komisioneve është një e drejtë kushtetuese e opozitës, mohimin e të cilës qytetarët nuk do ta lejojnë.

“Jemi në këtë protestë të fuqishme para parlamentit të pushtuar nga krimministri Edi Rama dhe banda e tij kriminale. Në këtë protestë ju mbështesni, jo vetëm deputetët tanë me qëndrimin e tyre të shkëlqyer në mbrojtje të interesave tuaja, jeni zëri i vërtetë i çdo shqiptari kudo që ndodhet, por që konsideron Ramën dhe ministrat e tij si armiq të egër të demokracisë sonë. Për të gjithë qytetarët e këtij vendi që ndjekin zhvillimet në seancën e parlamentit, duhet të qartësojë se kjo është një betejë për mbrojtjen e Kushtetutës e cila shkelmohet nga banditët, nga patronët e klanëve të drogës, të krimit. Kjo Kushtetutë në nenin e saj 70 garanton deputetët me mbledhjen e 28 firmave krijimin automatik të komisionit hetimor që këta gjykojnë se duhet të hetojnë.

- Advertisement -

Trafikantë dhe kukulla pa asnjë dinjitet njerëzor bllokojnë këtë të drejtë të deputetëve të opozitës”, tha Berisha.

 

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

TË FUNDIT

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

“Rënia e euros nuk është e stisur”- Shkodra: Si po përfiton qeveria nga ky fenomen

Kreu i shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra, është shprehur se rënia e euros nuk është një fenomen i prodhuar artificialisht nga ana e qeverisë. Komentet...

Arrestohet Ljupço Pallço, akuzohet për vrasjen e 14-vjeçares dhe të moshuarit në RMV

Është arrestuar Ljupço Palevski-Pallço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës 14-vjeçare dhe Pançe Zhezovskit 74-vjeçar. Duke falënderuar shtetin turk për bashkëpunimin,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×